franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Zatwierdzono cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II

wtorek, 2 lipca 2013 Zatwierdzono cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II

Kardynałowie i biskupi – członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – uznali cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Gdy ich decyzję potwierdzi papież Franciszek, zostanie otwarta droga do kanonizacji papieża-Polaka. Według dziennika „La Repubblica” może do niej dojść w grudniu br.

 

Wcześniej przedstawiony Kongregacji przypadek uzdrowienia za niewytłumaczalny z punktu widzenia medycyny uznała jej konsulta medyczna, zaś komisja teologów uznała. że doszło do niego dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II.

Wymagany do kanonizacji cud musiał nastąpić już po jego beatyfikacji. Miało do niego dojść już wieczorem w dniu beatyfikacji, 1 maja 2011 roku.  Gdy zostanie ujawniony rodzaj tego uzdrowienia, u wielu wywoła to zdumienie  mówią „źródła kościelne” cytowane przez włoską gazetę.

Według „La Repubblica” podczas dzisiejszego spotkania kardynałowie i biskupi opowiedzieli się za kanonizacją w grudniu br., już po zakończeniu obchodów Roku Wiary. Ponieważ jednak decyzja w tej sprawie należy do papieża, nie można wykluczyć niespodzianek, takich jak wspólna kanonizacja dwóch papieży: bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II na zakończenie Roku Wiary, o czym także się spekuluje.

Autor: pb / Watykan
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec