franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Figura św. Michała Archanioła w Polsce

piątek, 12 kwietnia 2013 Figura św. Michała Archanioła w Polsce

Kilkadziesiąt polskich miast i wsi odwiedzi figura św. Michała z Groty Objawień na włoskim półwyspie Gargano w ramach rozpoczynającej się 12 kwietnia i trwającej do końca tego roku peregrynacji. W trakcie tych spotkań we wspólnotach parafialnych odbywać się będą Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, adoracje Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, kazania i konferencje o świecie aniołów i akty oddania św. Michałowi Archaniołowi.


Wierni będą mogli także przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła oraz zawierzyć siebie i swoje rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Zaplanowano także pokazy filmów związanych z Grotą Objawień.

Kilkumiesięczna wędrówka figury po Polsce rozpoczęła się w piątek w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie. Kulminacją peregrynacji będą uroczystości odpustowe, które zaplanowano 29 września w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Na trasie peregrynacji figury św. Michała po Polsce znajdują się także m.in.: Gniezno, Warszawa, Kraków, Toruń, Stalowa Wola, Krosno, Rzeszów, Marki, Pawlikowice, Nowa Słupia, Konstancin Jeziorna, Prałkowce, Ustrzyki Dolne, Gorzków, Bydgoszcz, Górki, Przysiek, Górsk, Krynica Morska-Piaski, Młochów, Pewel Mała, Pewel Ślemieńska, Rycerka Górna, Bielsko-Biała i Lublin.

Dokładny program peregrynacji dostępny jest na stronach www.michalici.pl, www.kjb24.pl i w czasopiśmie „Któż jak Bóg”.

Parafie, zgromadzenia zakonne, wspólnoty i ruchy zainteresowane goszczeniem figury św. Michała Archanioła u siebie proszone są o kontakt ze zgromadzeniem księży michalitów:
e-mail: kuria@michalici.pl, a.zurad@wp.pl
tel. 696 430 611, 22 781 14 90 wew. 20.

 

Monte Sant'Angelo to jedno z najstarszych i najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskich. Jego początki sięgają V wieku. Pielgrzymowali tu m.in.: św. Franciszek z Asyżu, św. Brygida Szwedzka, św. Alfons Liguori oraz św. Ojciec Pio. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wypraszający niezwykłe łaski.

Początek kultowi św. Michała Archanioła na Gargano dały cudowne wydarzenia, związane z objawieniami Świętego Michała, jakie dokonały się w tym miejscu. Jest to jedyna świątynia na świecie niepoświęcona ludzką ręką.

Figura św. Michała Archanioła z sanktuarium na Gargano wykonana została w 1507 roku przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino.

Autor: pk / rk
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec