franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Figura św. Michała Archanioła w Polsce

piątek, 12 kwietnia 2013 Figura św. Michała Archanioła w Polsce

Kilkadziesiąt polskich miast i wsi odwiedzi figura św. Michała z Groty Objawień na włoskim półwyspie Gargano w ramach rozpoczynającej się 12 kwietnia i trwającej do końca tego roku peregrynacji. W trakcie tych spotkań we wspólnotach parafialnych odbywać się będą Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, adoracje Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, kazania i konferencje o świecie aniołów i akty oddania św. Michałowi Archaniołowi.


Wierni będą mogli także przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła oraz zawierzyć siebie i swoje rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Zaplanowano także pokazy filmów związanych z Grotą Objawień.

Kilkumiesięczna wędrówka figury po Polsce rozpoczęła się w piątek w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie. Kulminacją peregrynacji będą uroczystości odpustowe, które zaplanowano 29 września w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Na trasie peregrynacji figury św. Michała po Polsce znajdują się także m.in.: Gniezno, Warszawa, Kraków, Toruń, Stalowa Wola, Krosno, Rzeszów, Marki, Pawlikowice, Nowa Słupia, Konstancin Jeziorna, Prałkowce, Ustrzyki Dolne, Gorzków, Bydgoszcz, Górki, Przysiek, Górsk, Krynica Morska-Piaski, Młochów, Pewel Mała, Pewel Ślemieńska, Rycerka Górna, Bielsko-Biała i Lublin.

Dokładny program peregrynacji dostępny jest na stronach www.michalici.pl, www.kjb24.pl i w czasopiśmie „Któż jak Bóg”.

Parafie, zgromadzenia zakonne, wspólnoty i ruchy zainteresowane goszczeniem figury św. Michała Archanioła u siebie proszone są o kontakt ze zgromadzeniem księży michalitów:
e-mail: kuria@michalici.pl, a.zurad@wp.pl
tel. 696 430 611, 22 781 14 90 wew. 20.

 

Monte Sant'Angelo to jedno z najstarszych i najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskich. Jego początki sięgają V wieku. Pielgrzymowali tu m.in.: św. Franciszek z Asyżu, św. Brygida Szwedzka, św. Alfons Liguori oraz św. Ojciec Pio. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wypraszający niezwykłe łaski.

Początek kultowi św. Michała Archanioła na Gargano dały cudowne wydarzenia, związane z objawieniami Świętego Michała, jakie dokonały się w tym miejscu. Jest to jedyna świątynia na świecie niepoświęcona ludzką ręką.

Figura św. Michała Archanioła z sanktuarium na Gargano wykonana została w 1507 roku przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino.

Autor: pk / rk
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

John Rosemond. Poradnik dla zestresowanych rodziców.
Miłosierni jak Ojciec
Fergusson David. Stworzenie.
Biblia miłosierdzia
Tajemnica Bożego Miłosierdzia