franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Biblia na Rok Wiary

środa, 27 lutego 2013 Biblia na Rok Wiary

Wydawnictwo M prezentuje ekskluzywne wydanie Biblii w tłumaczeniu ks. bp. Kazimierza Romaniuka i z błogosławieństwem Jana Pawła II.Edycja ta została przygotowana na Rok Wiary i kanonizację Jana Pawła II. Jako jedyna zawiera błogosławieństwo Papieża dla jej czytelników, którego Ojciec Święty udzielił na kilkanaście dni przed swoim "odejściem do domu Ojca".

Ponadto wydanie zdobi 121 wspaniałych ilustracji biblijnych Gustava Dore, które są nawiązaniem do niezwykle cenionych XIX-wiecznych biblijnych wydań, a równocześnie podkreślają dbałość o szatę graficzną dzieła.

Biblia zawiera także strony przeznaczone na wpisy rodzinnych wydarzeń. Dzięki temu jest "prezentem na całe życie".

Jej tłumacz, biskup senior Kazimierz Romaniuk został wyświęcony na kapłana 16 grudnia 1951 r. przez abp. Stefana Wyszyńskiego. W roku 1955 obronił doktorat na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warszawskiego, a w maju 1961 doktorat z nauk biblijnych w Instytucie Biblijnym w Rzymie. Od 1966 był doktorem habilitowanym i kierownikiem katedry teologii biblijnej NT KUL. Został ogłoszony biskupem tytularnym Sicca Veneris (Siccenis) 27 lutego 1982. Konsekrowany 4 marca 1982 w archikatedrze Św. Jana w Warszawie przez abp. Józefa Glempa, kard. Franciszka Macharskiego i bp. Władysława Miziołka. Był biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej, a od 25 marca 1992 ordynariuszem nowej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Jesienią 1997 – po kilkudziesięciu latach pracy – ukończył tłumaczenie całego Pisma Świętego z języków oryginalnych na polski (Biblia Warszawsko-Praska); jest to pierwszy od 400 lat (Ks. Jakub Wujek) przekład Biblii na język polski dokonany przez jednego tłumacza.

Dnia 26 sierpnia 2004 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął rezygnację Księdza Biskupa z obowiązków pasterza Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek.

Szczegóły i oferta na stronie wydawnictwa

Autor: si

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec